Umebluj pokój przedszkolakowi

11 sie 2017

Umebluj pokój przedszkolakowi

Bycie rodzicem to oczywiście wiele radości, ale czasami pojawiają się także problemy. Proza życia może nas dopaść w mało oczekiwanych momentach. Mamy wiele poradników co do tego jak urządzić pokój dla dziecka. Jednak często sami nie wiemy co tam powinno się znajdować. dlatego postaramy się podpowiedzieć jakie meble do pokoju dziecka trzeba będzie wprowadzić.

Kolor ma duże znaczenie

Kolor mebli będzie bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwracać uwagę. współcześnie przyjmuje się, że pokój dziecięcy lepiej będzie utrzymywać w kolorach pastelowych czy odcieniach błękitu, zieleni. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że do trzeciego roku życia dziecko nie rozróżnia jasnych pastelowych kolorów, dlatego w takich pokojach elementy kontrastu również będą potrzebne. Dzieci, które mają powyżej 3 lat już mają swoje konkretne preferencje kolorystyczne, dlatego przy meblowaniu takiego mieszkania na pewno będzie warto zapytać dziecko o zdanie. Kolorystyka mebli ma wpływ na odpowiednie samopoczucie, dlatego jeśli dziecku jakiś konkretny kolor będzie się podobał na pewno warto na to zwracać uwagę i takie kwestie warto brać pod uwagę.

meble dla przedszkolaka

Wyznaczanie granic, czyli pokój do nauki i zabawy

Przygotowując pokój dla dziecka musimy pamiętać o tym, że musi to być miejsce odpowiednio funkcjonalne. Właśnie dzięki meblom będzie można w takim pokoju wygodnie wyznaczyć miejsce do spędzenia wolnego czasu oraz miejsce do nauki. To miejsce do nauki powinno być zorganizowane w około biurka. Do tego miejsce do wypoczynku, gdzie takim najważniejszym elementem będzie zawsze łóżko i miejsce do zabawy, które tak naprawdę organizowane może być po prostu na ziemi. Jeśli organizujemy pokój dla dziecka zwracajmy uwagę na to, ze konieczne będzie przechowywanie różnorakich przedmiotów. Jeśli chcemy o to odpowiednio zadbać warto zwracać uwagę na to, że konieczne będzie stworzenie takich warunków, w których dziecko łatwo będzie miało dostęp do swoich zabawek. Dlatego właśnie takim sprawdzającym się rozwiązaniem są niskie pufy, gdzie można zabawki przechowywać.

Jeśli chodzi o biurko w pokoju dziecka na pewno dobrze sprawdzają się specjalne rozwiązania, które mają charakter regulowany, dzięki temu takie biurko nawet po latach będzie się dobrze sprawdzać i może wygodnie służyć w okresie przedszkolnym i potem już w czasie chodzenia do szkoły. Jeśli chodzi o łóżko tutaj propozycje są zróżnicowane, na pewno warto będzie sięgnąć po takie propozycje, w ramach których dziecko dostaje jakiś wyjątkowy, wyróżniający się kształt łóżka. To obecnie coraz częściej spotykane rozwiążanie, gdy łóżko ma kształt zamku czy samochodu.