Nowości na rynku mebli dziecięcych

23 sie 2017

Nowości na rynku mebli dziecięcych

Bez względu na to, czy o gustach należy dyskutować, czy też lepiej tego nie robić, zaleca się, aby zmysł estetyczny dziecka był kształtowany już od jego najmłodszych lat. Nie musi być to zresztą wcale trudne zadanie, a jego realizacja stanie się jeszcze łatwiejsza, jeśli będziemy przestrzegali kilku prostych zasad. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że przesadzanie z kolorem wcale nie musi być tak korzystne, jak wydaje się to wielu rodzicom. Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby ściany były kolorowe, warto jednak zatroszczyć się o to, aby odcienie były wówczas relatywnie spokojne i stonowane, a więc choćby białe lub odznaczające się naturalnym odcieniem drewna.

Pokój dziecka jest miejscem, w którym ma się ono czuć nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo, a nadmierna ilość barw może mu to uniemożliwić. Warto też pamiętać o tym, że pokoje dziecięce są kolorowe już z samej swojej definicji nawet, jeśli sami zdecydujemy się na zastosowanie w nich uniwersalnej bieli. Dzieje się tak choćby dlatego, że zwykle nie brakuje w nich zabawek. Kolejnym błędem, jaki popełniają rodzice, jest kierowanie się chwilową modą. Niestety, jej znakiem rozpoznawczym jest to, że przemija zazwyczaj tak samo szybko, jak szybko się pojawia, a kupowanie mebli dla dziecka raz na dwa lub trzy lata nie jest szczytem marzeń nawet, jeśli mamy do czynienia z zamożnym domem.

wyjątkowe meble dla dzieci

Jeśli meble mają klasyczny design, możemy mieć pewność, że będzie on akceptowany przez dziecko nawet w najbardziej burzliwych okresach jego życia. Pamiętajmy też, że detale są ważne, a osoby, które ignorują ich znaczenie, popełniają poważny błąd.

Czasem to od nich zależy bezpieczeństwo dziecka, a wyobraźnia malucha bywa nieograniczona. Jeśli chcemy, aby dziecięcy pokój wyglądał ciekawie, nie powinniśmy zamykać się też na najnowsze trendy, choć dobrze, jeśli są one dla nas jedynie wskazówkami, a nie wytycznymi, którymi mamy się kierować bez względu na okoliczności. Jednym z najciekawszych jest powrót do natury stanowiący najlepszy dowód na to, że systematycznie rośnie świadomość ekologiczna konsumentów. Rodzice chętnie decydują się na rozwiązania, które powstają z wykorzystaniem surowców odnawialnych, ich produkcja nie obciąża bowiem w żaden sposób środowiska naturalnego. Meble w stylu eko są modne i atrakcyjne wizualnie, rodzicom podoba się jednak i to, że nie zawierają substancji szkodliwych. Dzięki temu gwarantują dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa i sprawiają, że w naszym domu panuje zdrowa atmosfera. Nowym trendem jest także systematyczne odchodzenie od różu i błękitu jako kolorów dominujących.