Do spania i do zabawy - przegląd łóżek dziecięcych

14 sie 2017

Do spania i do zabawy - przegląd łóżek dziecięcych

Gdy przeglądamy ofertę stworzoną przez producentów łóżek dziecięcych, zwykle nie możemy ukryć podziwu dla charakterystycznej dla niej różnorodności. Dziś pozwala nam ona cieszyć się rozwiązaniami, które pozwalają nie tylko na spokojny sen, ale i na dobrą zabawę. Dzięki temu łóżko przestaje być wyłącznie centrum dziecięcego pokoju i staje się miejscem, w którym koncentruje się życie malucha. Co ważne, nie musi być to wcale mebel wymyślny, często bowiem nawet zwykłe łóżka wykonane z drewna są w stanie pełnić cały szereg funkcji, których nikt się po nich nie spodziewał. Oczywiście, producenci łóżek zdają sobie sprawę z tego, że dobra zabawa jest możliwa przede wszystkim dlatego, że znakiem rozpoznawczym większości maluchów jest bujna wyobraźnia.

Nie da się jednak ukryć, że potrafią ją skutecznie wspomagać. Łóżka samochody i łóżka statki nie są wcale niczym niezwykłym, a ciekawych propozycji jest zdecydowanie więcej. Polski rynek nie jest może aż tak oryginalny, jak amerykański, na którym klasyczne łóżka dziecięce należą już do rzadkości. Nie da się jednak ukryć, że i polscy rodzice nie powinni mieć problemu ze znalezieniem łóżka z motywem Świnki Peppy albo innego nietypowego bohatera bajkowego. Każde dziecko posiada taką bajkową postać, która wydaje się mu szczególnie bliska, a posiadanie nawiązującego do niej łóżka wydaje się spełnieniem marzeń. Oczywiście, nietypowy wygląd łóżka nie jest jedynym sposobem na ożywienie pokoju i spełnienie dziecięcych marzeń. 

łózeczko dziecięce

Efekt taki będziemy w stanie osiągnąć również wówczas, gdy zdecydujemy się na antresolę. Piętrowe łóżko znakomicie nadaje się do spania, w ciągu dnia zaś można się na nim bawić nie narażając się na zaciekawione spojrzenia domowników, którzy nie wiedzą, że jesteśmy teraz piratami. Spanie na antresoli podoba się dzieciom również dlatego, że na położonym wysoko łóżku bałagan nie jest wcale aż tak bardzo widoczny. Jeśli zastanawiamy się nad łóżkiem dla dziewczynki i zależy nam na nietypowym rozwiązaniu, możemy zainwestować w pastelowe łóżko nad którym znajduje się baldachim wraz z moskitierą. Dziewczęta kochają bawić się w damy lub księżniczki, a tego rodzaju łóżko okazuje się znakomitym sposobem na pobudzenie ich wyobraźni. Obecnie zakup nietypowego łóżka nie wymaga ściągania go z zagranicy. Co więcej, nie mówimy już wcale o wyjątkowo drogich rozwiązaniach. Czasem nie trzeba zresztą nawet wydawać dodatkowych pieniędzy, pomysłowi rodzice są bowiem w stanie własnymi siłami zmienić klasyczne łóżko w plac zabaw z drabiną linową i prawdziwą ślizgawką. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.