Nietypowe łóżka w dziecięcym pokoju

25 sie 2017

Nietypowe łóżka w dziecięcym pokoju

Jeśli wydaje nam się, że z dziecięcego pokoju wieje nudą, z pewnością dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po designerskie meble oraz akcesoria, te bowiem są w stanie zmienić oblicze każdego wnętrza. Oczywiście, pewnym problemem może okazać się chwilowy brak inspiracji, ten jednak można zwalczyć zaczynając od mebla, który zajmuje centralne miejsce w dziecięcym pokoju, a więc od łóżka. Nietypowe łóżka cieszą się coraz większą popularnością, choć posiadają nie tylko zalety, ale również przynajmniej kilka wad.

Największą zaletą rozwiązań tego typu jest, oczywiście, ich wygląd. Łóżko jest zresztą w stanie przyczynić się do zmiany ogólnego wyglądu pokoju i już choćby dlatego nie da się nie docenić jego znaczenia. Dziecko będzie zachwycone, a przecież to właśnie o jego szczery zachwyt chodzi rodzicom w największym stopniu. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy warto zaopatrzyć się w nietypowe łóżko do pokoju dziecięcego, już choćby z tego powodu odpowiedź na to pytanie powinna być pozytywna.

łóżko dla dziecka

Oczywiście, to, co idealne dla malucha, nie zawsze jest optymalne dla rodziców, którzy będą skazani na wchodzenie do dziecięcego łóżka po drabinie lub na czworaka. Może się wydawać, że tego rodzaju rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim w pokojach sporej wielkości. Tymczasem okazuje się, że mały pokój może być wcale nie mniej uroczy. Jest w stanie wzbudzać zachwyt na wiele sposobów, a pomóc mogą w tym zwłaszcza ciekawe ze stylistycznego punktu widzenia łóżka piętrowe. Co ciekawe, są one znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla rodzeństwa, ale i dla jednego dziecka. Tuż pod łóżkiem z pewnością znajdzie się miejsce na biurko niż szafę, mebel taki potrafi być więc nieoczekiwanie funkcjonalny.

Oczywiście, prawdą jest również to, że im większy jest pokój, tym więcej otwiera przed nami możliwości. Łóżka mogą być w nim większe, a co za tym idzie – o wiele bardziej nietypowe. Tu nie powinno być zresztą problemu z wyborem. W sprzedaży dostępne są przecież zarówno łóżka wyglądające jak rakiety, jak i te, które przypominają nieco domek dla lalek. Pokój dla rodzeństwa jest tym, który stawia przed nami szczególnie duże wymagania aranżacyjne zwłaszcza, jeśli dążymy do tego, aby było w nim odpowiednio wiele miejsca. Optymalnym rozwiązaniem jest więc w jego przypadku łóżko piętrowe, choć te, pod którym można umieścić szafę albo biurko, również powinno spełnić nasze oczekiwania. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, można też zastanowić się nad łóżkami umieszczonymi na jego przeciwległych ścianach. Pozwala to na stworzenie intymności i uzyskanie wolnej przestrzeni.