Żyrandol – jaki wybrać do salonu, sypialni i kuchni?

2 paź 2015

Żyrandol – jaki wybrać do salonu, sypialni i kuchni?

Wydaje się, że na żyrandol przede wszystkim spojrzeć trzeba od strony użytkowej. Wiesza się go ponieważ chce się mieć w pomieszczeniach światło.

Jest to jednak stały element wystroju wnętrz w związku z czym warto poświęcić mu nieco uwagi. Musi być praktyczny, ładny i pasujący do wnętrza.

Żyrandol dopasowany do wnętrza

Oczywiście warto dbać o to, by żyrandol pasował do Twojego mieszkania. Nie może być tak, że będzie odstawał stylem. Niekiedy okazuje się, że największym błędem jest kupowanie żyrandola zanim umebluje się pokój. Okazuje się bowiem już po kupieniu mebli, że inny pasował by lepiej. Przy kupnie żyrandola nie ma sensu spieszyć się z decyzją. Lepiej kilka dni pozostać z samą żarówką niż kupić taki żyrandol, do którego nie będziemy przekonani.

Żyrandole tymczasowe

Wydaje się, że takim ciekawym rozwiązaniem będą również żyrandole, które mają charakter tymczasowy. Papierowe kule będą tanie i nie będzie się trzeba martwić, że się z zniszczą. Jeśli lubi się minimalizm i proste formy to można nawet zdecydować się na umieszczenie takiego żyrandola na stałe. Inne czy takie same żyrandole w kilku pomieszczeniach? Najczęściej do każdego pomieszczenia kupuje się inny żyrandol. Nie jest to reguła, ale większość osób tak robi. Jeśli jednak kupujemy podobne systemy oświetleniowe to warto, by różniły się chociaż detalami. Warto też pamiętać, że to co pasuje do salonu nie będzie wyglądało np. dobrze w kuchni czy łazience.

Żyrandol do kuchni

Na pewno kuchnia to miejsce specyficzne. Duża jest tam wilgotność, pojawiają się opary i dymy. Może tam panować wysoka temperatura a wyposażenie łatwo się brudzi. Dlatego również żyrandol musi mieć formę praktyczną i powinien być wykonany z takich materiałów, których nie da się łatwo uszkodzić a jednocześnie da się zatroszczyć o to, by je szybko i dokładnie wymyć. Dlatego sprawdzają się żyrandole z plastiku albo wykonane z masy ceramicznej.

Żyrandol do salonu

Salon to reprezentacyjna część naszego domu, dlatego również o żyrandol należy tutaj odpowiednio zadbać. Jeśli połączony jest z jadalnią to źródła światła muszą być zróżnicowane. Żyrandol do sypialni Tutaj podobnie jak w salonie należy dobierać żyrandol pod kątem wielkości danego pomieszczenia. Raczej nie musimy tutaj stawiać na szczególnie silne światło, wystarczy takie, które umożliwi normalne funkcjonowanie.

Żyrandol do pokoju dziecięcego

Żyrandole dla dzieci Na pewno tutaj trzeba szczególnie zadbać o światło. Musi być tak zorganizowane, by dziecko miało estetycznie ciekawe rozwiązanie oraz w ten sposób, by całe wnętrze było oświetlone dobrze do nauki i zabawy. Żyrandol to taki przedmiot, który znajduje się właściwie w każdym domu. Dlatego należy o niego odpowiednio zadbać i wybrać takie rozwiązanie, które w naszym przypadku dobrze się sprawdzi. Możliwości są liczne dlatego raczej nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego.