Rodzaje lamp

9 paź 2015

Rodzaje lamp

Jeśli wykonujemy wyposażenie wnętrz nie powinniśmy się ograniczać do jednego źródła światła.

W zależności od pory dnia czy wykonywanych prac nasze potrzeby są różnicowane. Czasami chcemy oświetlać cały pokój, czasami wystarczy nam tylko mała punktowa lampa, która oświetli nam pewien element. A wybór lamp jest obecnie bardzo duży Wisząca - lampa, która inaczej określana jest jako sufitowa. Jest to podstawa każdego oświetlenia w pomieszczeniach. Najczęściej stosowana jest pojedynczo na środku pokoju. Dobiera się ją do stylu mebli i kolorów, które panują w pokoju. Czasami można ją dobrać do wysokości pomieszczenia. W pokojach wysokich praktyczniejszym rozwiązaniem jest żyrandol wiszący niż płaska lampa na suficie. Zawsze, gdy chce się uzyskiwać mocne światło to trzeba wybierać takie, które dają odpowiednie rozproszenie. Lampy wiszące powinny dać odpowiednią ilość oświetlenia. Gdy chodzi o moc żarówki to są różne możliwości, ale zazwyczaj wybiera się 60W.

Kinkiet można potraktować jako dodatkowe oświetlenie, które instaluje się tuż przy ścianie. Najczęściej jest tam jednak tylko delikatne światło dekoracyjne. Wykorzystywane są również do oświetlenia korytarzy. Wrażenie będą robić w momencie, gdy będzie ich kilka razem i w takim samym stylu dołączy się do nich również lampę wiszącą. Żarówki mają najczęściej moc 20W. Lampa stojąca jest niezwykle praktyczna i dobrze, gdy znajdzie się w każdym pomieszczeniu. Najlepiej jeśli będzie to taka konstrukcja, która będzie lekka i będzie można ją odpowiednio przestawiać, gdy będzie potrzebna w innym miejscu. Lampa stołowa pasuje do eleganckich stolików kawowych czy jadalnianych. Jest to raczej taki element, który ma charakter dekoracyjny i gwarantuje ocieplenie wnętrz światłem, które będzie delikatne.

Lampa do gabinetu Lampa gabinetowa na biurko poza funkcjami estetycznymi powinna zapewnić również odpowiednie oświetlenie blatu. Musi mieć klosz, który będzie regulowany, tak by dało się ułożyć źródło światła. Żarówki to najczęściej 15 W mocy. Lampka nocna stawiana przy łóżku ma charakter delikatnego światła, które może być potrzebne, rano czy wieczorem w czasie czytania. Tutaj światło mleczne i żarówka, która ma najczęściej 10 W. Gdy chodzi o oświetlenie pokoju dziecięcego to należy je realizować w racjonalny sposób biorąc pod uwagę wiele różnych kwestii. Musimy pamiętać, że jest to miejsce wypoczynku, zabawy i pracy dla dziecka, dlatego to oświetlenie mus być dobrze skomponowane i najlepiej będzie jeśli składać się będzie w sumie z kilku elementów. na pewno przy miejscu nauki musi być dobrze przygotowane i dawać dużo światła. Ogólnie, gdy chodzi o lampy to możliwości jest naprawdę wiele i nie ma problemu ze znalezieniem ciekawych rozwiązań dla siebie.