Nowoczesność - żyrandole

5 paź 2015

Nowoczesność - żyrandole

Nowoczesność narzuca nam obecnie wiele różnych rozwiązań również, gdy chodzi o wystrój wnętrz.

Oczywiście nadal są miejsca, gdzie najbardziej popularne są rozwiązania klasyczne. Poza tym oczywiście rozwijają się także inne rozwiązania, które mają bardziej nowoczesną formę i materiał, z jakiego są wykonane. Jeśli interesują Was żyrandole to podpowiemy Wam kilka interesujących rzeczy na ten temat.

Rodzaje żyrandoli.

Gdy przygotowujemy projekt salonu to na pewno warto wcześniej zatroszczyć się również o oświetlenie. Żyrandol to ważny element, który daje nam światło. Poza tym mocno rzuca się w oczy, dlatego będzie dobrze, gdy będzie się ładnie prezentował. Są różne propozycje w sprzedaży. Żyrandole różnią się stylem, formą wykonania, materiałem z jakiego są przygotowane oraz tym jak dużo źródeł światła mają. Wybierać można z masy propozycji to co będzie nam najbardziej odpowiadało. 

Żyrandole kryształowe – kojarzą się przede wszystkim jako elementy klasyczne. Tak naprawdę są jednak ponadczasowe, ponieważ i w obecnych czasach bardzo dobrze się sprawdzają. Są realizowane w różnych typach i wielkościach dają efekt przez odbijające się od kryształów światło. 

Żyrandole mosiężne – materiał ten ma długą żywotność i jest bardzo łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Dodatkowo będzie wytrzymały i wyglądał będzie świetnie. Produkuje się w antycznym macie albo złotym połysku. Czasami są także produkty malowane. W żyrandolach mosiężnych niekiedy stosuje się klosze szklane.

Żyrandole szklane – współcześnie wykorzystuje się już różne techniki produkcji szkła, które dadzą nam wiele możliwości. Mamy wiele kształtów, kolorów czy rozmaitych form stylistycznych, które powodują, że takie szklane żyrandole prezentują się naprawdę wyjątkowo

Żyrandole z tworzyw sztucznych - zaletą będzie bardzo bogata kolorystyka. Są łatwe do czyszczenia i trwałe. Mają często wykonanie z różnych materiałów jako element uzupełniający co ma poprawiać estetykę.

Żyrandol drewniany Żyrandole drewniane – do takich żyrandoli trzeba mieć oczywiście odpowiedni wystrój wnętrza. Ogólnie są ciężkie pod kątem wyglądu i dlatego wybierając je trzeba być ostrożnym.

Żyrandole papierowe - raczej nie będą się nadawać do salonów. Współczesny wystrój jest jednak różny i ludzie także na papierowe kule w postaci żyrandoli mają różne pomysły i chętnie decydują się na ich wykorzystywanie.