Praktyczne biurko dla ucznia

21 sie 2017

Praktyczne biurko dla ucznia

Decydując się na kupno biurka dla dziecka warto będzie brać pod uwagę nie tylko wygląd, ale również jakość wykonania. Trzeba pamiętać, ze przy biurku maluch będzie spędzał naprawdę wiele czasu, dlatego odpowiednia pozycja w trakcie siedzenia jest bardzo ważna podobnie jak rozmiar blatu, przy którym dziecko zasiądzie.

Czym kierować się przy wyborze biurka?

Na początek będzie trzeba zastanowić się jakich rozmiarów biurko będzie nas interesować. Czy będzie stał tam monitor komputera stacjonarnego czy może pojawi się laptop. W pierwszym przypadku biurko powinno być szersze, albo też przystosowane w taki sposób, by było tam jedno miejsce specjalnie na przygotowanie monitora. Warto zastanowić się także nad materiałem z jakiego biurko będzie wykonane. Dla młodszych dzieci będzie można postawić na plastikowe biurko, jeśli dziecko będzie już w wielu szkolnym wydaje się, że warto będzie postawić na model z naturalnego drewna. Do biurka trzeba będzie również dopasować odpowiednie krzesło, tak by dziecko siadające przy takim biurku miało możliwość uzyskać odpowiednią postawę, by nie było garbienia się w trakcie pisania. Nachylenie powinno być z kątem na poziomie 10-15 stopni. Ważne będzie, by pod blatem znajdowało się także miejsce na nogi. Niektóre stoliki przystosowane są pod komputer i jednocześnie mają one również specjalna półkę na drukarkę.

rodzjae biurek dla dzieci

Rodzaje biurek

Biurko klasyczne z szufladą czy półką to najbardziej popularny model i będzie pasować do większości pokoi. Rozmiar będzie zależeć od miejsca, które chcemy na biurko przeznaczyć. Klasyczne biurka kosztują około 200 złotych i nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Jeśli chcemy mieć dla dziecka także miejsce na komputer wtedy będzie trzeba postawić na biurko z bardziej rozbudowanym blatem, tak by rzeczywiście miejsce na ten sprzęt się tam znalazło. Warto także szukać rozwiązania, które ma specjalna opcję odprowadzenia kabli, co w praktyce dobrze będzie się sprawdzać.

Takim ciekawym rozwiązaniem będzie także biurko narożne, które w praktyce również jest dobrym rozwiązaniem. Występuje jako model, który służy także do komputera stacjonarnego, zmieści się w roku pokoju, dlatego nie zajmie dużo miejsca a jednocześnie będzie wygodne, ponieważ da dużo przestrzeni do wykonywania pracy.

Jeśli w pokoju ma pracować więcej niż jedno dziecka dobrą opcją są przedłużone biurka, które mają miejsce dla dwóch osób. Można także zdecydować się na biurko z podnoszonym blatem, rosnące biurko dla dziecka od najmłodszych lat i czasu przedszkola aż do chwili, gdy dziecko będzie już chodzić do szkoły.