Jakie biurko wybrać dla przedszkolaka?

18 sie 2017

Jakie biurko wybrać dla przedszkolaka?

 

Każdego dnia przedszkolak będzie spędzał wiele czasu przy biurku. Dlatego ten mebel musi być dobrze dobrany, by gwarantował komfort i zdrową, bezpieczną postawę dla kręgosłupa dziecka. Podpowiemy więc na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego biurka.

Funkcjonalne i zdrowe biurko

Jeśli biurko będzie dobrze dobrane i sprawi, że dziecko ma prawidłową postawę przy siedzeniu. Warto pamiętać, że jeśli wybierzemy zbyt niski model przedszkolak zacznie się garbić a to dalej prowadzić będzie do skrzywienia kręgosłupa. Dlatego wybór biurka jest rzeczywiście bardzo ważną kwestią. Warto także pamiętać, że dziecko w tym okresie będzie szybko rosło, a to sprawia że najwygodniejsze dla niego będzie biurko, które posiada specjalnie przygotowane rozwiązania z regulowaną wysokością blatu. Dzięki temu dosłownie w każdej chwili można je podwyższyć, a dziecko może pracować wygodniej i utrzymywać będzie zdrową pozycję. Oprócz funkcjonalności ważne będzie także to, by maluch pomagał przy wyborze koloru biurka. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że dla niego to miejsce pracy.

Jakie parametry będą ważne

Wybierając biurko dla swojego dziecka trzeba będzie pamiętać przynajmniej o kilku istotnych parametrach, które mogą wpływać na samopoczucie malucha. Idealnym pomysłem wydaje się, że będzie biurko z regulacją wysokości, ponieważ taka opcja będzie rosła razem z dzieckiem. Dodatkowym parametrem, który ma znaczenie będzie również regulacja w zakresie nachylania blatu, co także wpływać będzie na dobrą postawę. Dodatkowo taka możliwość przyda się również w czasie czytania, ponieważ wiele dzieci nachyla się blisko książki a to będzie obciążać znacząco kark dziecka. Coraz częściej przygotowuje się modele biurek dla dzieci w taki sposób, by dało się również dopasować kolejne elementy w postaci szafek czy półek. Wtedy stworzy się całościowo dopasowane do potrzeb dziecka miejsce do nauki.

wygodne biurko dla dziecka

Biurko idealne – jakie dobrać dodatki?

Dla biurka dopełnieniem będą różne dodatki. Świetnie sprawdzać się tam będą między innymi pudełka na kredki. Flamastry oraz farby. Gdy dziecko będzie prenumerować swój ulubiony magazyn warto na szafce ustawić segregatory, w których maluch będzie mógł umiejętnie przechowywać wszystkie swoje gazety i czasopisma. Pamiętajmy także o tym, że takim ważnym elementem będzie krzesło, na którym dziecko będzie siedzieć. Jego wybór jest ważny, ponieważ wpływa ono bezpośrednio na zdrowie kręgosłupa u dziecka. dobre oparcie i podłokietniki stają się bardzo ważne przy wyborze krzesła.

Dobre biurko z odpowiednim wyposażeniem sprawdzi się w pokoju przedszkolaka i będzie w stanie posłużyć mu przez wiele lat. Dlatego warto zainwestować w dobry produkt.